Ar-Ka

Galeria zdjęć

2018-10-23

Dni skupienia Architektów

Wspólnota miejsca, czasu i przestrzeni... Wymyślona dawno i od dawna planowana, stała się rzeczywistością, w której na wspólnej modlitwie, rozważaniach, konferencjach i panelach dyskusyjnych - pod przewodnictwem duchowym ks. Lucjana Bielasa - spotykają się architekci z całej Polski. Zapraszamy do wglądu w skrót naszych wspomnień z minionych DSA.

Przejdź do galerii »

Spotkania z Mistrzem

Jak opowiedzieć o tym czego doświadczyliśmy podczas spotkań z Mistrzami i niezwykłymi ludźmi naszego środowiska? Może właśnie poprzez obrazy, fotorelacje z tych wyjątkowych chwil.

DSA wielokrotnie towarzyszyły wyjątkowe spotkania - ubogacone obecnością niezwykłych osobowości, Architekta Stanisława Niemczyka, Profesora Wincentego Kućmy, Architekta Stanisława Deńko, Doktora Jerzego Kołodzieja - ludzi o głębokiej duchowości, dzielących się z nami swoim twórczym doświadczeniem, ciepłem i życzliwością. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych spotkań.

Przejdź do galerii »

Zebrania Stowarzyszenia Ar-Ka

Podczas 5 Dni Skupienia Architektów urodziła się wśród uczestników idea by wartości jakie przyniosły owe DSA przekuć w trwałą formułę. Pragnęliśmy mieć możliwość zabrania publicznie głosu w sprawach dla nas ważnych. My – to grupa Architektów, Członków ich Rodzin i Przyjaciół. Sprawy dla nas ważne – to przestrzeń i ludzie – zjawiska, które obejmują zakres zawodu Architekta. A to rozległe bardzo obszary. Sprawy dla nas ważne to także rozwój intelektualny i duchowy połączony z etyką chrześcijańską ze szczególną rolą nauczania Kościoła Katolickiego.

Raz w roku odbywają się Zebrania Członków Stowarzyszenia , podczas których określamy między innymi główne kierunki działania Stowarzyszenia, uchwalamy plany dalszej działalności, rozpatrujemy zgłaszane wnioski i postulaty, oraz przyjmujemy nowych członków. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych zebrań.

Przejdź do galerii »