Ar-Ka

O NAS

2015-04-15

W roku 2015 grupa ufających sobie ludzi założyła stowarzyszenie.

Odbywały się właśnie szóste Dni Skupienia Architektów w Gródku nad Dunajcem. Dni Skupienia powstały z niezłomnego przekonania naszej Koleżanki – architekt Anny Serafin, że warto się spotykać, rozmawiać i wspólnie modlić.. Pięć poprzednich spotkań – ich niezwykła atmosfera, poznani ludzie oraz nasz Dobry Duch – ks. dr Lucjan Bielas – wszystko to sprawiło, że urodziła się wśród nas idea by wartości jakie przyniosły nam owe DSA przekuć w trwałą formułę. Pragnęliśmy mieć możliwość zabrania publicznie głosu w sprawach dla nas ważnych.

My – to grupa Architektów, Członków ich Rodzin i Przyjaciół.
Sprawy dla nas ważne – to przestrzeń i ludzie – zjawiska, które obejmują zakres zawodu Architekta. A to rozległe bardzo obszary. Sprawy dla nas ważne to także rozwój intelektualny i duchowy połączony z etyką chrześcijańską ze szczególną rolą nauczania Kościoła Katolickiego.

Uznaliśmy, że chcemy o tym rozmawiać, chcemy dawać świadectwo naszym poglądom w naszej pracy na rzecz społeczeństwa. Chcemy też rozmawiać o sprawach zawodu architekta, chcemy pomagać sobie nawzajem a w Gródku, co pół roku – cieszyć się możnością kolejnego spotkania Przyjaciół. Dlatego zabraliśmy się do działania. I tak powstało Stowarzyszenie Architektów Katolickich Ar-Ka.

Od tego czasu regularnie dwa razy w roku spotykamy się na dniach skupienia, do grona członków wciąż dołączają nowe osoby. Inspirowani przez zapraszanych gości i konferencje ks. Lucjana wspólnie poszukujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Ufni wiarą w bożą opiekę – wciąż wyruszamy dalej.