Ar-Ka

Dom rekolekcyjny

2013-12-01

Miejscem, które nas łączy jest dom rekolekcyjny w Gródku nad Dunajcem. Ośrodek Arka położony jest w malowniczym miejscu nad Jeziorem Rożnowskim z widokiem na Małpią Wyspę; z dala od zgiełku, jest ostoją ciszy i spokoju. Jest doskonałym miejscem do osobistej refleksji i wypoczynku. To tutaj, co pół roku odbywają się kolejne DSA. Atmosfera miejsca sprawia, że wracamy tu zawsze z radością.

To miejsce jest nam tym bliższe iż autorką jego projektu jest nasza koleżanka, arch. Ania Serafin, inicjatorka i animatorka Dni Skupienia Architektów.

Link do Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnego Diecezji Tarnowskiej "ARKA"

Dojazd do Arki

Dojazd z Tarnowa:

  • Jedziemy droga nr 4, w miejscowości Wojnicz leżącej ok. 12 km od Tarnowa należy skręcić w lewo na Nowy Sącz, (droga nr 978), na rozjeździe przed Zakliczynem kierujemy się na Gródek nad Dunajcem (droga nr 975), stąd jest 17 km do Gródka. W centrum Gródka skręcamy w lewo i jedziemy 500 m drogą prowadzącą do ośrodka.

Dojazd z Krakowa:

  • I wersja: Jedziemy drogą krajową nr 4, w miejscowości Wojnicz należy skręcić na na Nowy Sącz (droga nr 978), na rozjeździe przed Zakliczynem kierujemy się na Gródek nad Dunajcem (droga nr 975), skąd jest 17 km do Gródka. W centrum Gródka skręcamy w lewo i jedziemy 500 m drogą prowadzącą do ośrodka.
  • II wersja: Jedziemy drogą nr 4, z Krakowa w kierunku Brzeska, w Brzesku skręcamy na Nowy Sącz (droga nr 999) w miejscowości Jurków skręcamy na Zakliczyn (droga 978), przed Zakliczynem skręcamy w prawo (droga nr 975), stąd jest 17 km do Gródka.