Ar-Ka

Zapraszamy na kolejne spotkanie o św. Józefie na bazie listu apostolskiego Ojca Świętego Franciszka, które jak zwykle poprowadzi ks. dr Lucjan Bielas.

Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 20.15.

Tym razem tematem przewodnim będzie „ojciec posłuszny”.

Link do spotkania rozesłany zostanie drogą mailową.

Informujemy że Walne Zebranie Stowarzyszenia Architektów Katolickich Ar-Ka odbędzie się z  on-line

w niedzielę 13 czerwca o godzinie 17.00. 

W przypadku gdy w podanym terminie nie zbierze się kworum (co najmniej połowa ogólnej liczby członków zwyczajnych)

zebranie odbędzie się w drugim terminie, 30 minut później zgodnie § 14 Regulaminu Stowarzyszenia Architektów Katolickich Ar-Ka.

Link do spotkania przesłany zostanie drogą mailową. Wszystkich członków zachęcamy do aktywnego uczestnictwa.

Kontynuując cykl spotkań poświęconych św. Józefowie,  zapraszamy na kolejne, już trzecie  spotkanie  wokół treści listu apostolskiego Ojca Św. Franciszka "Patris corde" (Ojcowskim sercem) http://www.vatican.va/content/francesco/pl/apost_letters/documents/papa-francesco-lettera-ap_20201208_patris-corde.html.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 28 maja o godzinie 20.00. Podczas spotkania rozważać będziemy trzeci punkt listu papieża Franciszka: Ojciec posłuszny.

Spotkanie  poprowadzi nasz Duszpasterz, Ks. dr Lucjan Bielas.

Link do spotkania przesłany zostanie w terminie późniejszym.

Niedziela 6 czerwca o godz. 19.00
 
Stowarzyszenie Architektów Katolickich Ar-Ka zaprasza na drugą część wykład online pt. "Włochy - świątynie początków chrześcijaństwa i ich piękno", który wygłosi nasza koleżanka architekt Marzena Popławska, autorka m.in. projektu Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie. Tym razem przeniesiemy się między innymi do Werony.
 
Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy  pod adresem poczta(at)ar-ka.pl w celu udostępnienia linku.
 


Niedziela 9 maja o godz. 19.00
 
Stowarzyszenie Architektów Katolickich Ar-Ka zaprasza na wykład online pt."Włochy - świątynie początków chrześcijaństwa i ich piękno", który wygłosi pani architekt Marzena Popławska, autorka m.in. projektu Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie.
Będzie to niezwykła okazja aby posłuchać polskiej architektki na stałe mieszkającej we Włoszech, związanej w tym krajem zarówno zawodowo jak i osobiście.
 
Najlepszą zapowiedzią niech będą słowa samej Prelegentki:
 
Nasze dwa poprzedzające spotkania wytyczyły pewną linię tematyczną opartą o własne przeżycia i doświadczenia. W tych ramach pragnę się podzielić tym co zdarzyło mi się zobaczyć w czasie licznych podróży. Dlatego relacja ta będzie dotyczyć różnych miejsc, począwszy od Rzymu gdzie byłam w 1986 roku na Kongresie Artystów Chrześcijańskich, przez Weronę, która jest na drugim miejscu po Rzymie w ilości zabytków starożytności, zakończymy ją na Sycylii, gdzie zachowały się z kolei unikalne świątynie z czasów wypraw krzyżowych. Na pewno temat Piękna pierwszych Świątyń nie będzie wyczerpany, zaledwie naszkicowany, ale kluczem jest przecież osobiste doświadczenie, to co mamy możność zobaczyć i przeżyć. Piękno wybranych świątyń jest dodatkowym powodem dla którego należy te obiekty pokazywać i przywoływać ich historię. "