Ar-Ka

Witaj na stronie Stowarzyszenia
Architektów Katolickich Ar-Ka.
Zapraszamy Cię do poznanwania nas i tego, co robimy...

Jeżeli Pan domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże,
strażnik czuwa daremnie.
2 Daremnym jest dla was
wstawać przed świtem,
wysiadywać do późna -
dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko;
tyle daje On i we śnie tym, których miłuje
Ps 127

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 10 listopada 2019 zmarł nasz kolega arch. Marek Pasternak, architekt urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, działacz Śląskiej Okręgowej Izby Architektów i jej wiceprzewodniczący w latach 2002-2006, wieloletni działacz SARP Oddział Bielsko Biała, społecznik i inicjator wielu akcji obywatelskich w Bielsku-Białej.  Przez wiele lat prowadził  prywatną praktykę projektową, jako specjalista problematyki mieszkalnictwa, gospodarki komunalnej i przestrzennej.

Był uczestnikiem Dni Skupienia Architektów.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie zmarłego.

Módlmy się: Panie, przyjmij duszę Marka - Twojego wiernego sługi - do krainy życia wiecznego. Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.

Pogrzeb śp. Marka Pasternaka odbędzie się w sobotę 16 listopada o godzinie 13-tej w kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku Białej.

Marek uczestniczył w Dniach Skupienia Architektów od pierwszego spotkania 5-6 października 2012 roku. Modlił się z nami na różańcu od 2015 roku, aż do końca. Jeszcze przed 15.DSA otrzymałam od niego sms-a z informacją, iż brak zdrowia pokrzyżował jego wszelkie plany i nie będzie mógł być na DSA, ale modli się razem  z nami. Znałam Marka od 2002 roku, gdyż był delegatem na Krajowy Zjazd Izby Architektów. Pod koniec pierwszej kadencji pracowaliśmy razem w Komisji do spraw ubezpieczeń (OC) architektów. Był człowiekiem o wysokich wartościach moralnych i etycznych.

Lubiłam rozmowy z Markiem -  będzie mi go brakowało. W ostatnich dwóch latach, kiedy nie przyjeżdżał na DSA nie kontaktowałam się z Markiem. Przed 15. DSA miałam naglącą potrzebę by zadzwonić - Marek nie odebrał telefonu (był już ciężko chory), tylko wysłał wiadomość. 

"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...."
Anna Serafin

 

Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie zmarłego.

Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Niech odpoczywa w pokoju.

Amen.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież